De zomerse temperatuur vroeg zondag om waaiers en zomerjurken op het terras voor de Bezuidenhut. Met veel bekende jazz standards en ballads bezongen Florans Harris en Joran ten Kroode vooral de liefde.
Toen Florans Harris en Joran ten Kroode hun concert openden, waren alle stoelen bezet. De toegestroomde Bezuidenhoutse muziekliefhebbers werden door de zus van Oscar Harris en jazzpianist en zanger Ten Kroode direct liefdevol verwelkomd met And I love you so. Liefde bleef het belangrijkste thema in de bekende nummers die het duo het publiek voorschotelde. Zo passeerden onder meer Bewitched, The nearness of you (ook bekend van een cover door Nora Jones) , Slow boat to China, Blue moon, Ain’t misbehaving (vertolkt door Ella Fitzgerald) en These foolish things de revu.

Feest der herkenning
Ook na de ijscopauze bleef het concert een feest der herkenning. Klassiekers als Cry me a river, God bless the child van Billie Holliday, Cheek to cheek en On the sunny side of the street gingen er bij de Bezuidenhoutse jazzafficionado’s in als gods woord in een ouderling. De artiesten mochten dan ook niet vertrekken vóór zij het verzoek om een toegift gloedvol hadden beantwoord met I’ll never love this way again van Dionne Warwick.
Terug naar de jaren 20
Op zondag 5 juli voert het vierde openluchtconcert in het kader van Muziek in Bezuidenhout de toeschouwers terug naar de periode 1920-1930. The Hokum Boys spelen een mix van vroege Amerikaanse muziek, zoals folk, bluegrass, ragtime en jazz uit die tijd. Het kwartet bestaat uit gerenommeerde muzikanten: de bekende zanger-gitarist Frenk van Meeteren, Evert Willemstijn (bas en zang), Peer van de Burgh (accordeon en zang) en Ruud Schoemaker.(wasbord) . De laatste is een bekend gezicht op het Spaarwaterveld, omdat hij daar al jaren vrijwilligerswerk doet. Wie voor het concert alvast in de stemming wil komen, vindt muziek van The Hokum Boys op Spotify.
Het concert begint om 14.00 uur, de toegang is vrij en wie geen stoel meer vindt, kan altijd met een picknickkleedje terecht op het veld.

Concertfoto’s: Hans Dekker









